فهرست

خدمات طراحی داخلی سالن بولینگ

برای لذت بردن از یک بازی جذاب و البته قانونی بولینگ می بایست شرایط و استاندارد های خاصی که مربوط به پیشنیاز های این ورزش می باشند را در طراحی سالن و محلی که می خواهید تجهیزات خودتان را در آن نصب کنید رعایت کرده باشید، در غیر این صورت در هنگام نصب خطوط بولینگ و تجهیزات مکانیکی مربوط به آنها دچار مشکلات اساسی خواهید شد.

استاندارد های مورد نیاز برای نصب خطوط بولینگ

ابعاد مورد نیاز در سالن های بولینگ در برخی موارد خاص با توجه به نوع استفاده آنها ممکن است دچار تغییراتی شوند، به طور مثال در بعضی از کلوپ هایی که مخصوص بازی کودکان می باشد از تجهیزات مخصوص کودکان استفاده شده و همچنین فضای کوچکتری برای خط بولینگ در نظر گرفته می شود.

اما برای داشتن یک خط بولینگ استاندارد می بایست حتما به این نکات توجه داشته باشید:

  1.  عرض هر دو خط بولینگ 345 سانتیمتر می باشد
  2. طول هر خط بولینگ 24.12 متر است که حدود 1.5 متر دیگر برای دستگاه پین ستر به این طول اضافه شده، بنابراین برای هر خط بولینگ حداقل حدود 27 متر می باشد
  3. ارتفاع سقف مورد نیاز برای نصب خط بولینگ استاندارد 430 سانتیمتر می باشد، البته اگر قصد راه اندازی بولینگ شخصی را دارید و به برگزاری رقابت ها فکر نمی کنید می توان از این فاکتور صرف نظر کرد و با سقف کوتاهتر کار کرد

در نظر داشته باشید که ابعادی که گفته شدند تنها برای نصب خط بولینگ مورد نیاز است و شما بایستی فضایی را برای عبور و مررور بازیکنان در جلوی خط ها و همچنین فضایی برای کار تکنسین ها و تجهیزات مورد نیاز دیگر در پشت مکانیک بولینگ قرار خواهند گرفت را نیاز خواهید داشت. بر همین اساس ما برای نصب خط بولینگ معمولاً سالن هایی با طول 30 متر و یا بیشتر را پیشنهاد می کنیم.

ابعاد خط بولینگ
ابعاد استاندارد برای خطوط بولینگ

سبک های مختلف سالن

معمولاً در سالن ها و کلوپ های بولینگ با ایجاد سبکی متفاوت در فضای بولینگ، جذابیت بیشتری در این فضا ایجاد می شود که بسیار خاص بوده و بازیکنان را به سمت خود می کشاند.

این سبک و طراحی می تواند در عین خاص بودن با فضای عمومی هم راستا باشد اما از آنجایی که شما با یک سالن بسیار بزرگ سر کار دارید باید در نظر داشته باشید که با ایجاد المان های خاص و نور پردازی های زیبا آنرا مزین کنید.

باشگاه های بولینگ معمولاً در چند سبک که بسیار پرطرفدار هستند اجرا می شوند که در ادامه در مورد هر کدام از آنها به مختصر توضیحاتی خواهیم داد.

سبک نئون (Neon)

سبک نئون با استفاده رنگ های فراوان و فضایی که با نورپردازی خاص ترکیب شده اند حال و هوای خاص خود را دارد که امروزه در اکثر طراحی های مدرن استفاده می شوند.

رنگ های فلورسنت و شبرنگ در طرح ها و لوازم دکوری و نور های بلک لایت که درخشش این رنگ هارا چندین برابر می کند از خاصه های این سبک می باشد.

تجهیزات بولینگ مخصوص نور بلک لایت وجود دارند که اختصاصاً برای این سبک از طراحی سالن آماده شده اند.

این سبک از طراحی بسیار مناسب برای شهربازی ها، آرکید ها و فضاهایی از این قبیل می باشد که اکثریت مراجعین آن جوانتر بوده و به دنبال هیجان هستند.

سبک صنعتی (Industrial)

در این سبک معمولاً از المان هایی که حال و هوای کارخانه های قدیمی را دارد بیشتر استفاده می شود. بیشتر مواد و متریال های استفاده شده در این سبک به صورت خام هستند (مانند دیوار های آجر چینی شده و یا سیمان های تزئینی) که ممکن است از لحاظ اجرایی ساده تر و کم هزینه به نظر بیاید، اما باید در طراحی این سبک باید بسیار دقت کرد تا فضایی که طراحی می شود در عین سادگی، جذاب و چشم نواز هم باشد.

این سبک بسیار مناسب باشگاه ها و کلوپ هایی است که به صورت مجزا و اختصاصی فقط به بولینگ می پردازند و می خواهند با حداقل هزینه فضایی جذاب برای بازیکنان و خانواده ها ایجاد کنند.

سبک ورزشی (Sport)

اگر شما در فکر راه اندازی یک سالن با تعداد خطوط زیاد هستید پیشنهاد ما این است که با توجه به هزینه مورد نیاز برای طراحی داخلی سالن از سبک ساده ورزشی استفاده کنید.

در این سبک تمامی المانها تنها با در نظر گرفتن کاربری ورزشی آنها انتخاب می شوند و از المانهایی که ممکن است تمرکز بازیکنان را در هنگام بازی به هم بزند باید اجتناب کرد.

این سبک از سالن با توجه به گنجایش زیادی که برای استقبال از بازیکنان و تماشاگران را دارد بسیار مناسب برای برگزاری مسابقات و رقابت های ورزشی بوده و می تواند بخشی از یک مجموعه ورزشی بزرگتر را تشکیل دهد.

خدمات طراحی ایران بولینگ

با توجه به توضیحاتی که داده شد احتمالاً تا الان متوجه شده اید که طراحی سالن های بولینگ علاوه بر دانش معماری نیاز به تخصص و تجربه در زمینه طراحی سالن های ورزشی دارد.

متخصصین و طراحان ایران بولینگ با استفاده از تجربیات خود که در سال های گذشته کسب نموده اند با تمامی چالش های احتمالی که در آینده ممکن است با آنها ربرو شوید آشنا هستند و می توانند با درایت خود شما را انتخاب بهترین گزینه ها راهنمایی کرده و مشکل طراحی شما را به آسانی حل کنند.

خدمات مشاوره طراحی ایران بولینگ شامل موارد زیر می باشد

  • مشاوره و ایده پردازی طرح معماری داخلی سالن
  • طراحی نقشه جا نمایی تجهیزات و دکوراسیون
  • طراحی نقشه با دیتیل های معماری
  • طراحی سه بعدی فضای داخلی و شبیه سازی سازه
  • شبیه سازی زنده فضای داخلی برای استفاده با عینک های مجازی

 

با توجه به خدمات گسترده ای که تیم ایران بولینگ آنها را ارائه می دهد پیشنهاد می کنیم اگر در فکر راه اندازی باشگاه خود هستید حتما با متخصصین ما در تماس باشید و از با کیفیت ترین، سریعترین و البته کم هزینه ترین روش ها برای شروع استفاده کنید.

برای طراحی سالن بولینگ و باشگاه خودتان

همین حالا از ما مشاوره بگیرید!

مطالب دیگر را مطالعه کنید

ارسال پیام سریع

تصویر کاربری

تصویر کاربری خود را بارگذاری کنید
[avatar_upload]
Iran-Bowling Logo

ورود کاربران سایت

لطفاً برای دسترسی به پنل مدیریت نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

درس صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و مراحل بازیابی رمز را طی کنید.