فهرست

آموزش بولینگ

 بولینگ یکی از ورزش های محبوب که محدودیت جدی ندارد. اما این بازی مهیج نیاز به مهارت های خاصی دارد و آنچنان هم که به نظر می رسد ساده نیست. اگر شما هم علاقه به ورزش بولینگ دارید و اطلاعاتی در خصوص چگونگی حرکت دادن یا رها کردن توپ، ندارید  ادامه این مطلب را مطالعه کنید .ما در ادامه به طور کامل به شما آموزش میدهیم که چگونه بولینگ بازی کنید .

روش گرفتن توپ بولینگ

یکی از مهم ترین مواردی که  باید در بازی بولینگ در نظر گرفته شود، نحوه صحیح گرفتن توپ بولینگ است، زیرا می تواند برد و باخت شما را تعیین کند. هدف گیری درست تنها زمانی اتفاق می افتد که بتوانید به درستی توپ بولینگ را دردستان خود بگیرید . توپ بولینگ دارای 3 سوراخ است، دو سوراخ این توپ در کنار هم قرار گرفته است و سوراخ سوم که کمی بزرگتر از این دو سوراخ است زیر این دو سوراخ  می باشد . از سوراخ سوم برای جایگذاری انگشت شست استفاده می شود و دو سوراخ کنار هم برای انگشتان وسط و انگشت حلقه طراحی شده است .

قبل از بازی ابتدا بهتر است متناسب با سایز دستان خود توپ مناسب را پیدا کنید. برای انتخاب توپ مناسب، انگشت شست را در حفره بزرگ و انگشتان وسط و سوم خود را در دو سوراخ بعدی قرار دهید، در صورتی که انگشتان شما تا دو بند انگشت روی سوراخ جایگذاری شد،  توپ متناسب با سایز انگشتان شما می باشد .

لازم به ذکر است که ورزشکارانی که در ورزش بولینگ مهارت بیشتری دارند، انگشتان خود را به مقدار کمتر وارد سوراخ های توپ بولینگ می کنند تا بتوانند پیچ بهتری به توپ در زمان پرتاب بدهند .

توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر به صورت جدی تصمیم به یادگیری ورزش بولینگ دارید، توپی مخصوص متناسب با سایز انگشتان خود سفارش دهید  تا بتوانید در زمان کمتری یک بولینگ باز حرفه ای شوید .

نحوه هدف گیری پین ها

برای هدف گیری پین ها دو  روش کلی وجود دارد. روش اول این است که خود پین ها مورد هدف قرار گیرد در روش دوم علائم پیکان شکلی مورد هدف قرار می گیرد .افراد مبتدی معمولا خود پین ها را هدف قرار می دهند  زیرا هدف اصلی زدن همین پین هاست که امری کاملا طبیعی می باشد .

اما در روش بعدی هدف گیری، هدف علائم جهت دار روی سطح لاین است، منظور از سطح لاین همان سطحی است که توپ قبل از برخورد به پین ها بر روی آن میلغزد. این نوع از هدف گیری کارآمدتر است و افراد حرفه ای تر از این روش بیشتر استفاده می کنند.

روش ایستادن قبل از پرتاب توپ

نحوه ایستادن در بولینگ اجباری نیست و افراد می توانند در هر حالتی که تسلط بیشتری دارند بایستند، اما ایده آل ترین حالت ایستادن اینگونه است در فاصله 5 سانتی متری از خط خطا بایستید بعد از آن باید  4 یا 5 قدم به جلو حرکت کنید، این نقطه بهترین مکان برای شروع پرتاپ است. فرم بدن شما  باید عادی باشد، باید کمی زانو های خود را خم کنید، توپ را نزدیک به کمر خود نگه دارید، سرتان رو به بالا، توجه داشته باشید که نباید توپ در عرض شانه ها باشد. دست راست ها باید توپ را در سمت راست بدن خود نگهدارند و  همین طور برعکس برای دست چپ ها . همچنین گرفتن توپ در مرکز بدن اصلا ایده خوبی برای پرتاب نیست .

نحوه پرتاب توپ بولینگ

روش پرتاب توپ بیشتر بسته به پیچی دارد که در زمان پرتاب به توپ می دهید . در زمان پرتاب توپ اجازه دهید که دست ها حالت طبیعی و کنترل نشده خود را داشته باشند، هیچ گاه در زمان پرتاب توپ به دستان خود سرعت ندهید. در زمان پرتاب توپ ابتدا  باید شست خود را از توپ خارج کنید و از دو انگشت دیگر که کنار هم قرار دارند برای پیچ دادن و چرخش توپ استفاده کنید. بعد ازپرتاپ توپ، قسمت روی دست باید به سمت بالا باشد.

معمولا وزن مناسب توپ بولینگ برای خانم ها در حدود 5 کیلو و برای آقایان 6 تا 7 کیلو می باشد. معمولا افراد قدرتمند از توپ ها با وزن سنگین تری استفاده می کنند اما باید این نکته را در نظر داشت که سایز سوراخ های توپ متناسب با انگشتان شما باشد وگرنه احتمال انحراف رفتن توپ هنگام پرتاب توپ زیاد میشود.

مطالب دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام سریع

تصویر کاربری

تصویر کاربری خود را بارگذاری کنید
[avatar_upload]
Iran-Bowling Logo

ورود کاربران سایت

لطفاً برای دسترسی به پنل مدیریت نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

درس صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و مراحل بازیابی رمز را طی کنید.