فهرست

انواع بولینگ

بولینگ ده پین

بولینگ 10 پین رایج ترین سبک بازی است.قوانین بازی به شکل امروزی به طور رسمی توسط کنگره بولینگ آمریکا در سال 1895 تدوین شد.

توپ: سنگین،معمولا 6 تا 6 پوند،دارای سه سوراخ انگشت

پین ها:پین ها وزنی در حدود 1 کیلو و 380 گرم دارند و از یکدیگر به فاصله 20 سانتی متری قرار می گیرند.

تعداد فریم های یک بازی: 10

بولینگ نه پین

بولینگ نه پین با 10 پین بسیار متفاوت است و نه فقط به این دلیل که یک پین کمتر است. به عنوان مثال، 9 پین یک بازی تیمی است، بنابراین هیچ امتیاز فردی وجود ندارد. در یک تیم شش بازیکن وجود دارد و هر بازیکن دو نوبت را انجام می دهد. تفاوت عمده دیگر با بازی های بولینگ 10 پین این است که پین ​​های 9 پین بین هر بازیکن دوباره تنظیم نمی شوند. درعوض، بازیکن بعدی به سادگی از جایی که بازیکن قبلی کار را ترک کرده است، ادامه می دهد تا زمانی که تمام پین ها از بین بروند، در این مرحله پین ​​ها دوباره تنظیم می شوند.پیچ و تاب دیگر در 9 پین: پین ها به جای مثلث در شکل الماس قرار می گیرند. پین ها سفید هستند، به جز پین وسط که قرمز است و به “12 پین” یا “سر قرمز” معروف است. اگر بازیکنی هر پین را در یک نوبت بکوبد، 9 امتیاز به او تعلق می گیرد. با این حال، اگر آنها موفق شوند همه پین‌ها را به جز پین قرمز از بین ببرند، 12 امتیاز به آنها تعلق می‌گیرد، زیرا این شاهکار بسیار سخت‌تر است.

توپ: شبیه توپ 10 پین

پین ها: همانطور که اشاره شد، پین ها به شکل الماس و با یک پین قرمز در وسط پیکربندی شده اند. تمام بازی های 9 پین به صورت دستی توسط یک پین تنظیم کننده انسانی تنظیم می شوند.

تعداد فریم های یک بازی: 6

بولینگ پنج پین

در این نوع بولینگ، 5 پین به شکل V چیده شده‌اند و هر کدام ارزش یک امتیاز منحصر به فرد را دارند. بازیکنان یک توپ به اندازه دست را به سمت پین ها پرتاب می کنند.

توپ: توپ های بولینگ پنج پین به اندازه ای کوچک هستند که در دست قرار می گیرند، بنابراین سوراخ انگشت ندارند.

پین‌ها: کوچک‌تر از 10 پین، اما بزرگ‌تر از پین‌های اردکی

تعداد فریم های یک بازی: 10

بولینگ پین شمعی

Candlepin در سال 1880 در ماساچوست اختراع شد و هنوز هم در سراسر نیوانگلند بسیار محبوب است. توپ‌ها کوچک هستند (حدود 4.5 اینچ قطر) و پین‌ها مانند شمع‌ها نازک هستند. بازیکنان توپ را سه بار در هر فریم می‌چرخانند، برخلاف دو بار

توپ:  کوچک‌ترین توپ‌های بولینگ هستند.

پین‌ها: همانطور که گفته شد، شمعدان‌های نازک و استوانه‌ای هستند. و پین‌های افتاده نیز بین فریم‌ها پاک نمی‌شوند و یک لایه دیگر اضافه می‌کنند. آنها به شکل مثلث درست مانند 10 پین چیده شده اند.

تعداد فریم‌ها در یک بازی: 10 

بولینگ پین اردکی

بولینگ پین اردکی به دقت بیشتری نیاز دارد، پین ها کوتاه تر و توپ ها سبک تر هستند. از آنجایی که توپ ها به طور قابل توجهی وزن کمتری نسبت به توپ های معمولی بولینگ دارند، این کار به دقت در هنگام پرتاب توپ نیاز دارد. 

مطالب دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام سریع

تصویر کاربری

تصویر کاربری خود را بارگذاری کنید
[avatar_upload]
Iran-Bowling Logo

ورود کاربران سایت

لطفاً برای دسترسی به پنل مدیریت نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

درس صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و مراحل بازیابی رمز را طی کنید.